Hakkımızda
Yönetim Kurulu
Misyonumuz
Vizyonumuz
Markalarımız
İnsan Kaynakları
Basında Biz
Sosyal Sorumluluk Projeleri
 
 

    Sivas İlinin önde gelen esnaflarından Şinasi AKYOL ve M. Raşit AKYOL'un önderliğinde 3 kurucu üyenin 1996 yılı Kasım ayında bir araya gelerek ltd. şti. olarak kurdukları Öncü Süper market, bu gün de yine üç ortakla yoluna devam etmekte ancak ortaklarımız değişmiş durumda, kurucu ortaklarımız yerine Erhan ve Sabit Akyol ile şirketin ortaklığı devam etmektedir.  Sivas ili sınırları içerisinde 30 şube ve 1 Cash & Carry mağaza ile toplam 14,244 m2 kapalı alanda hizmet vermekte olan firmamız bünyesinde 526 kişiyi istihdam etmektedir.

     Halkın daha rahat ve huzurlu bir ortamda alışverişini yapması için pek çok yenilik ve yatırımlar gerçekleştirmiştir. Her türlü gıda, şarküteri, manav, züccaciye, parfümeri, kozmetik, unlu mamüller ve balık reyonları ile on binlerce ürünü bulabileceğiniz tek adres Öncü Süpermarkettir.

     Öncü Süpermarket "Öncelikle Müşteri Memnuniyeti" sloganı ile çıktığı bu yolda 19 yıllık tecrübe ve kalite anlayışıyla sloganını “Kalitede, Fiyatta, Hizmette Öncü” olarak değiştirerek profesyonel kadrosu ile Sivas ve Türk halkına hizmet etmeye devam edecektir.

     Öncü Süper Market bölgesinde kalite-fiyat dengesini en iyi yakalayan ve en iyi ürünü en iyi fiyatlarla ortalama en uzun süre satan market olma gururunu yaşamaktadır. Öncü’de reyonlara giren tüm ürünler TSE şartlarına uygun, gıda üretim sicili onaylı ürünlerdir.

     04.05.2006 tarihinden itibaren Kayseri Yolu Üzeri 1.Km’ de faaliyete geçen toplam 6.500 m2 kapalı alan ve 2.000 m2 açık alan üzerine kurulu olan merkez bina; 85 personeli,32 araçlık filosuyla tüm şubelerin lojistiğini sağlamaktadır.

  TARİHÇE

 Kuruluş Dönemi (1996-2001) 1996 yılında, Sivas’ta İstasyon caddesindeki Öncü Süpermarketi ile sektöre adım atmıştır.Mimar Sinan, Emek, Yiğitler, Taşhan ve Atatürk mağazalarını açarak büyümeye başlamıştır. 

Gelişim Dönemi (2001-2010) Bu dönemde ekonomik krizleri fırsata çevirerek büyümeye devam etmiş, uzmanlaşmaya geçiş yapmıştır.2010 yılında, mağaza sayılarını ikiye katlamış, 32 mağaza ile hizmet vermeye öncü olmaya devam etmiştir. 

Kurumsallaşma ve Perakende yönetimine Geçiş (2011-…) Şirketimiz yeniden yapılanarak; Perakende Mühendisliği yaklaşımı ile uzmanlaşma, standartları  belirleme ve belirlenen standartları çoklayarak kurumsallaşma sürecine geçilmiştir.  1996 yılında Sivas’ta İstasyon Caddesinde açtığı ilk mağazasında; müşteri hizmetlerindeki yaklaşımı, ürün kalitesi, ürün çeşidi ve en uygun fiyat politikaları ile müşterilerinin “kendilerinden biri” olarak gördüğü Öncü; Sivas’taki, başarı modelini, Anadolu’ya ve Türkiye’ye çoklayarak sektörün öncüsü olmaya devam edecektir. 

FARKLILIKLARIMIZ;

-         Ürünlerde tazelik,

-         En uygun fiyat,

-         Zengin ürün çeşitliliği,

-         Keyifli alış veriş ortamı,

-         Müşterinin değerini bilen hizmet anlayışı,

-         Eğitim ve gelişime önem verme,

-         Sosyal sorumluk projeleri,

 

 

1.     Sürekli gelişim

2.     Takım çalışması

3.     Etik ilkelere bağlılık

4.     Dayanıklılık

5.     Müşteri odaklılık

6.     Karlılık,

 
 
© 2011 Öncü Gıda ve İht. Mad. Tİc. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım & Uygulama
 

Anasayfa Haber & Duyurular İletişim